wypełniacze do paczek
Wypełniacze do paczek

Biodegradowalne pakowanie

Każda paczka przeznaczona do wysyłki powinna być dobrze zabezpieczona. Bardzo ważne jest bowiem wypełnienie pustych przestrzeni wewnątrz kartonu. Do tego celu służą różne wypełniacze do paczek. To produkty przyjazne środowisku naturalnemu, które są biodegradowalne. Jakie są ich rodzaje? Poznaj najbardziej popularne, ekologiczne wypełniacze do kartonów oraz ich zalety.

Jakie są rodzaje ekologicznych wypełniaczy do paczek?

Rynek oferuje szeroki wybór wypełniaczy. Znakomicie chronią bowiem zawartość przesyłki przed przesuwaniem się wewnątrz kartonu i uszkodzeniem. Do bardzo popularnych należą wypełniacze powietrzne, takie jak poduszki i maty. Wypełnione powietrzem, bardzo dobrze chronią produkt przed wstrząsami, drganiami i uszkodzeniami mechanicznymi. Dobrym wyborem jest także folia bąbelkowa, która jest odporna na naciski i pękniecie. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że wypełniacze foliowe nie są ekologiczne. Mogą być jednak wykonane z folii pochodzącej z recyklingu. Ewentualnie do ich wytworzenia została użyta folia biodegradowalna do pakowania.
Do wypełniania pustych przestrzeni doskonale nadaje się skropak. To produkt EKO, który bardzo łatwo można rozpuścić w wodzie. Do wypełniania paczek wykorzystuje się także pocięte papierowe wiórki, które są produktami bidegradowalnymi. Dostępne w różnych kolorach, mogą także pełnić funkcję ozdobną. Takie ekologiczne wypełniacze do kartonów mają całe spektrum zastosowań.

Dlaczego warto wykorzystywać ekologiczne wypełniacze do paczek?

Każda odpowiedzialna firma stara się zmniejszać stan zaśmiecania środowiska naturalnego. Nie inaczej również ma się sprawa ze sklepami e-commerce, które wysyłają duże ilości paczek do klientów. Aby dobrze zabezpieczyć towar, muszą użyć wypełniacza. I chętnie wykorzystują wypełniacze EKO. Takie produkty mają wiele zalet:

  • bardzo dobrze amortyzują,
  • są przyjazne środowisku naturalnemu,
  • chronią zawartość paczki przed uszkodzeniem i zniszczeniem,
  • są estetyczne i bardzo wytrzymałe.

Zarówno poduszki powietrzne do paczek, jak i inne ekologiczne wypełniacze są znakomitym rozwiązaniem dla sklepów internetowych i firm wysyłkowych. Aby chronić środowisko naturalne warto je wykorzystywać. Takie działanie jest przejawem stosowania gospodarki o obiegu zamkniętym.

mata powietrzna
Wypełniacze do paczek
Mata powietrzna – różni się od innych wypełniaczy?

Uniwersalna mata powietrzna Mata powietrzna to bezapelacyjne najlepsze rozwiązanie na rynku wypełniaczy do pakowania. To nowoczesny oraz elegancki sposób wypełniania przestrzeni kartonu. Dzięki prostym, aczkolwiek skutecznym rozwiązaniem zastosowanym w matach, produkty przeznaczone do wysyłki mają zapewnioną maksymalną ochronę. Bardzo ważnym aspektem jest fakt, iż dzięki minimalnej wadze, poduszki powietrzne do …

wypełniacze do kartonów
Wypełniacze do paczek
Wypełniacze do kartonów – rodzaje, skuteczność

Wzrost liczby przesyłek w okresie pandemii Okres pandemii to czas, w którym większość przedmiotów potrzebnych do życia zaczęliśmy zamawiać przez internet. Jak grzyby po deszczu na osiedlach wyrastały nowe paczkomaty, aby ułatwić kontakt między sklepem a klientem. Operatorzy przesyłek dołożyli starań, aby paczki docierały jak najszybciej i jak najbliżej odbiorcy. …

folia biodegradowalna do pakowania
Panele fotowoltaiczne
Folia biodegradowalna do pakowania a środowisko

Dbałość o środowisko, a folia biodegradowalna do pakowania Coraz większa świadomość konsumentów dotycząca ekologii sprawia, że na popularności zyskują rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska. Z tego względu coraz więcej osób i deweloperów decyduje się na budownictwo pasywne, wykorzystujące między innymi pompy ciepła, jak również panele fotowoltaiczne. Podobnie się dzieje z przemysłem opakowaniowym. Na …