Wypełniacze do kartonów – rodzaje, skuteczność
Wzrost liczby przesyłek w okresie pandemii
Okres pandemii to czas, w którym większość przedmiotów potrzebnych do życia zaczęliśmy zamawiać przez internet. Jak grzyby po deszczu na osiedlach wyrastały nowe paczkomaty, aby ułatwić kontakt między sklepem a klientem. Operatorzy przesyłek dołożyli starań, aby paczki docierały jak najszybciej i jak najbliżej odbiorcy. Jednak to po stronie sprzedawcy leży odpowiedzialność za zapakowanie przedmiotów jak najbezpieczniej. Tutaj z pomocą przychodzą różnego rodzaju wypełniacze do kartonów.
Ekologiczne wypełniacze do kartonów
Rosnąca świadomość ekologiczna odbiorców sprawia, że wielu klientów prosi, aby zakupione przez nich przedmioty pakowane były w duchu zero waste. Najlepiej, aby wypełniacz do paczek pochodził z odzysku lub był przyjazny dla środowiska, jak na przykład folia biodegradowalna do pakowania. Dla osoby prywatnej, sprzedającej przedmioty okazjonalnie lub dla małego sklepiku jest to łatwe do wykonania. Jednak przedsiębiorcy wysyłający dziennie setki przesyłek z wielkich magazynów mogą już stać przed dużym dylematem, jeśli chodzi o wypełniacze do kartonów. Zajmują one bowiem dodatkową przestrzeń magazynową, nie mając wartości handlowej. Dodatkowo zwiększają wagę przesyłki. Jednocześnie są bezcenne, gdyż pozwalają dostarczyć klientowi towar w nienaruszonym stanie, a na tym zależy przecież każdemu dostawcy.
Zapakowane powietrze
Czym więc najlepiej byłoby zabezpieczyć towar? Oczywiście… powietrzem. Wypełniacze powietrzne wymagają o wiele mniej miejsca do składowania niż inne rodzaje zabezpieczeń. Dopiero po nadmuchaniu wypełniają przestrzeń w kartonie zabezpieczając przesyłany towar, jednocześnie nie zwiększając wagi przesyłki. Poduszki powietrzne do paczek świetnie sprawdzą się przy pakowaniu delikatnych przedmiotów, żywności, kosmetyków, elektroniki czy zabawek. Do przedmiotów ze szkła natomiast lepiej sprawdzi się mata powietrzna – czyli alternatywa dla tradycyjnej folii bąbelkowej. Również występuje w formie rolki, ale zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Dodatkowo końcowemu odbiorcy, po spuszczeniu z niej powietrza, pozostaje do utylizacji jedynie mały kawałek folii. Ewentualnie można jej użyć ponownie do wysyłki innego przedmiotu.