folia biodegradowalna do pakowania
Panele fotowoltaiczne

Dbałość o środowisko, a folia biodegradowalna do pakowania

Coraz większa świadomość konsumentów dotycząca ekologii sprawia, że na popularności zyskują rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska. Z tego względu coraz więcej osób i deweloperów decyduje się na budownictwo pasywne, wykorzystujące między innymi pompy ciepła, jak również panele fotowoltaiczne. Podobnie się dzieje z przemysłem opakowaniowym. Na całym świecie każdego roku produkuje się ponad 300 milionów ton plastiku, z czego zaledwie kilkanaście procent trafia do recyklingu. Resztę składuje się, a proces rozkładu tego materiału trwa około 500 lat. Z tego właśnie względu plastikowe pojemniki zastępuje się takimi z materiałów, które można poddać recyklingowi. Wykorzystuje się przede wszystkim szkło, aluminium oraz drewno. Podczas transportu każdy produkt należy jednak odpowiednio zabezpieczyć. Szklane opakowanie przemieszczające się po pudełku może ulec rozbiciu. Dlatego też wymyślone zostały materiały takie jak folia biodegradowalna do pakowania, które w całości podlegają rozkładowi. Czas ten zależy od zastosowanej technologii oraz składników.

Alternatywy dla tradycyjnych materiałów opakowaniowych

Folia biodegradowalna do pakowania powstaje z surowców na bazie składników pochodzenia naturalnego, np. celulozy lub skrobi, ale także innych zmieszanych z żywicami. Dzięki mikroorganizmom żyjącym np. w kompoście, ale także na składowisku odpadów, opakowania takie podlegają całkowitej degradacji maksymalnie w ciągu 5 lat. Tegu typu folie wcale nie ustępują jakością tradycyjnym. Są wytrzymałe  i rozciągliwe. Taka folia do pakowania paczek zwykle nie jest odporna na wilgoć i pod jego wpływem ulega szybszemu rozkładowi.
Do zabezpieczenia kartonów podczas transportu stosuje się wypełniacze do kartonów. Najczęściej stosuje się tak zwane chrupki do pakowania. Te powstałe z naturalnych materiałów, takich jak skrobia kukurydziana, są świetną alternatywą dla tradycyjnych polistyrenowych. Pod wpływem wody rozpuszczają się, są także całkowicie bezpieczne dla środowiska. Innym materiałem są wypełniacze powietrzne. Wyglądają one jak poduszki powietrzne do paczek. Jeśli powstały z biodegradowalnej folii, są bezpieczne dla środowiska i nadają się do kompostowania.  
Wszelkie działania związane z dbaniem o środowisko naturalne są korzystne. Może być to używanie materiałów, które podlegają naturalnej degradacji, stosowanie innowacyjnych technologii np. paneli fotowoltaicznych w domach, czy podejmowanie świadomych decyzji zakupowych.

taśma pakowa z własnym nadrukiem
Panele fotowoltaiczne
Taśma pakowa z własnym nadrukiem – zastosowanie

Nieodzowna taśma do pakowania Taśma pakowa, to produkt, który znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Firmy zajmujące się sprzedażą wysyłkową nie wyobrażają sobie procesu pakowania bez tego akcesorium. Nie ma także domu, w którym zabrakłoby chociaż jednej rolki taśmy do pakowania. Klasyczna szara bądź bezbarwna taśma nie wyróżnia się niczym spośród innych. …

wypełniacze do paczek
Wypełniacze do paczek
Wypełniacze do paczek ekologiczne

Biodegradowalne pakowanie Każda paczka przeznaczona do wysyłki powinna być dobrze zabezpieczona. Bardzo ważne jest bowiem wypełnienie pustych przestrzeni wewnątrz kartonu. Do tego celu służą różne wypełniacze do paczek. To produkty przyjazne środowisku naturalnemu, które są biodegradowalne. Jakie są ich rodzaje? Poznaj najbardziej popularne, ekologiczne wypełniacze do kartonów oraz ich zalety. …

mata powietrzna
Wypełniacze do paczek
Mata powietrzna – różni się od innych wypełniaczy?

Uniwersalna mata powietrzna Mata powietrzna to bezapelacyjne najlepsze rozwiązanie na rynku wypełniaczy do pakowania. To nowoczesny oraz elegancki sposób wypełniania przestrzeni kartonu. Dzięki prostym, aczkolwiek skutecznym rozwiązaniem zastosowanym w matach, produkty przeznaczone do wysyłki mają zapewnioną maksymalną ochronę. Bardzo ważnym aspektem jest fakt, iż dzięki minimalnej wadze, poduszki powietrzne do …